Check-up
Check-up

Check-up Nedir?

Gelecek yıllarınızı sağlıklı yaşamaya ne dersiniz.
En değerli hazinemiz olan sağlığımızdır. Bunu en çok da hasta olunca amlarız. Peki, yoğun yaşam temposu içinde sağlığımıza özen gösteriyor muyuz?
Yılda bir kez yaptıracağınız düzenli check-uplar ile hastalıklarınızı erken dönemde teşhis etmek ve olası riskleri belirleyip riskleri azaltıcı önlemler almak elinizde.  
Modern tıpta esas olan, hastalıklar ortaya çıkmadan önlem alınarak kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Çünkü bazı hastalıklar geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Üstelik tedavi süreci pahalı ve meşakkatlidir.  
Günümüzde kanser, kalp ve göğüs hastalıkları vb. yaşam kalitesini olumsuz etkileyen pek çok hastalık, düzenli check-up programlarıyla önceden teşhis edilebilmektedir. Erken teşhis ölümcül pek çok hastalıkta tedavi olanağı sağlamaktadır.
Check-up programlarının hiçbir şikayet ve hastalığı olmayan tüm kişilere en az yılda bir düzenli olarak yapılması önerilir. Yaşa, cinsiyete ve ailesel/ genetik risk faktörleri (ailede bulunan kanser, kalp hastalıkları vb.) göz önünde bulundurularak uygulama tekrar süresi ve içerikleri değişiklik gösterir. 

Her bireyin risk faktörü farklı olduğundan hazırlanacak check-up programı da kişiye özel olmalıdır. 

Check-up Paketlerimiz
Chek-up paketlerimiz yaş ve cinsiyet bazlı olmak üzere 2’ye ayrılır. Ancak hekimimizin sizi muayenesi sonrasında, taşıdığınız risk faktörleri ve hayat tarzı ışığında hazırlanmış, belirli yaş dönümlerini kapsayan(Çocuk-Menopoz-Prostat vb.) ve ailesel genetik geçişli hastalıkları da tarayan size özel check up programları da sunmaktayız. 

Teklif Alın
Teklif Alın 2. Görüş Alın whatsAppWhatsapp